Dental Lazer

 

STOMATOLOGJIA ME LAZER

Pa Freze!   Pa Dhimbje!

Me Lazer Pa Anestezie!

Pajisja jone Hoya VersaWave® Lazer Dentare na lejon te bejme shume procedura pa dhimbje te cilat me pare beheshin me freze ose bisturi kirurgjikale, pa keto instrumente, dhe ne shume raste pa injeksione. Perfekt per femijet dhe te rriturit.

 

Lazer Zbardhje

Buzeqeshja juaj eshte e rendesishme. Nje buzeqeshje e shndritshme, e bardhe, dhe e sigurt eshte gjeja e pare qe njerezit vene re. Buzeqeshje me e bardhe, e shndritshme eshte e bukur - mund tju ndihmoje te ndiheni me mire per veten tuaj. Zbardhja mund ta bej buzeqeshjen tuaj te duket sa me mire. Procedurat jo profesionale dhe keshilla per zbardhjen e paprovuar klinikisht shpeshhere mund te cojne ne rezultate te pakenaqeshme, ju duhet te merrni nje procedure zbardhje qe eshte:

  • E shpejte & e pershtatshme
  • Qe zgjat shume
  • Me pak ndjeshmeri
  • E provuar per te qene e sigurt dhe efektive
  • E bere nga nje profesional dentar

Pa Tela

Pa tela,                                         e rehatshme e padukshme.

Invisalign (Pa Tela)

Drejtues Dhembesh, ne perdorim sistemin me te fundit Invisalign (pa tela) te padukshem per te drejtuar dhe levizur dhembet e shtremberuar ne nje linje perfekte per nje buzeqeshje me te cilen ju do te krenoheni.

CAPTEK
CAPTEK
ESTETIKE PA KOMPROMIS
Home

E re dhe e Zhvilluar                    

CMIM KLASIT BOTEROR

 

 

Ne punojm me

SistemI i zbardhjes se dhembeve profesjonaleZbardhja zgjat rreth 2 vite dhe me shume nese perdoret linja ne vazhdim sipas porosis tone. Me teknologjine qe ne perdorim struktura e dhembit nuk peson demtime, Lazeri qe ne perdorim rrit eficensen e zbardhjes pa ndikuar tek dhembi.

 

 

DENTAL LASER KA MBERRITUR!

TERAPI ME LAZER NE STOMATOLOGJI!

Fobia qe ju keni nga dentisti juaj tashme ka perfunduar se bashku me lehtesimin e procedurave dentare per trajtimin me lazer te aprovuar nga FDA ne U.S.A.

Mos u frikesoni me nga dentisti juaj!

Hoya Conbio Versavawe e re, eliminon kariesin:


Pa Freze
• Pa Gjilpere
• Pa Dhimbje

Me perdorimin e lazerit ne stomatollogji nuk ka me frike nga dentisti.

VIVANEERS Faseta Porcelani Pa-Prek

Permireso buzeqeshjen tuaj!
e perhershme, pa dhimbje.

Procedurat Kozmetike jane duke u avancuar cdo dite me shume dhe ne rastin e stomatologjise me e rendesishme eshte sa me pak dhimbje. Nese endrra juaj eshte te keni nje buzeqeshje sa me te bukur, por ideja e te pasurit faseta ju ben te  shqetesoheni, ju do te gezoheni kur te mesoni per ardhjen e re, procedure pa e prekur dhembin tuaj dhe pa shqetesim qe ju ndihmon per te pasur nje buzeqeshje fantastike.


INVISALIGN Drejtuesit e Padukshem ne TIRANA CENTER

Ju tani mund te gjeni sistemin e fundit te drejtuesit e dhembeve te padukshem INVISALIGN ne kliniken dentare Tirana Center. Nje sistem i ri per drejtimin dhe levizjen e dhembeve te shtremberuar ne nje linje perfekte dhe bukur per nje buzeqeshje me te cilen ju do te krenoheni.

Faseta Porcelan Ultra-i holle 

Ato mund te riformojne teresisht dhembet dhe buzeqeshjen tuaj, dhe shpeshhere mund te jene nje alternative per kurorat dhe zgjidhja perfekte per problemet dentare.

Vendosen ne dhembet e perparme per te krijuar nje buzeqeshje shume te bukur.                  Fasetat (Veneers) riformojne dhembet dhe buzeqeshjen tuaja per:

•   Dhembet qe jane shume te vegjel.
•   Dhembet qe jane shume te medhenj.
•   Siperfaqe te pabarabarta


Ju kerkoni nje buzeqeshje te bukur?
Ne do te deshironim tju ndihmonim….

Titan-Porcelan Kurora / Ura

Materiali specifik qe ben kurorat/urat Titan-Porcelan eshte titaniumi. Ky material eshte i bio-kompatibel, rrezistent kunder grryerjes me peshe specifike te lehte 48% me pak se metal, hipo-alergjik, mekanikisht i forte dhe me percueshmeri te ulet termike.  

Sipas shkalles se pastertise 100% ne klasen mjeksore te titaniumit, ky material eshte i karakterizuar me nje pershtatshmeri shume te mire biologjike dhe ka nje perdorim te gjere ne stomatollogji per krijimin e kurorave, urave, transplanteve etj.

•    Qendrueshmeria e Teknollogjise.
•    Kualitet me i mire.

Keto jane 2 pikat kyce te cilat e kane bindur klientin tone pergjate viteve.

Implanti Dentar- Zgjidhje Natyrale

Implanti Dentar (rrenjet artificiale dentar) eshte zevendesimi perfekt per dhembet e humbura pasi formon nje themel te qendrueshem si nje spirance ne nofull per nje ngjitje te perhereshme me kuroren.

Implanti Dentar eshte shume i sigurt dhe nje metode e ndreqshme per te hequr te gjithe protezat ne nje nofull pa dhembe fare.

Me e rendesishme!

Do t’ju shpetoje nga disavantazhi i te pasurit : “Dhembe Fallco”

 

QUCIKSLEEPER "anestezi elektronike"

Efikas... dhe anestezi e lehte

Quicksleeper eshte nje alternative moderne e shiringave tradicionale te anestezise, nje sisitem i anestezise dentare i kontrolluar ne menyre elektronike, i dizenjuar per anestezi lokale.

Na lejon te bejme te gjitha llojet e anestezise, pa dhimbje, dhe pa mpirje te buzeve apo faqeve.

 

 
Vivaneers Pa-Prek

Vivaneers™ Faseta porcelani-Pa Prek 

Ne krijojme buzeqeshjen tuaj te perhershme, pa dhimbje.

Procedurat kozmetike jane duke u avancuar me shume dhe, ne rastin e stomatologjise, me pak e dhimbshme. Nese endrroni te keni nje buzeqeshje perfekte, ju do te gezoheni te dini se eshte nje, alternative e re pa-dhimbje qe do ju ndihmoje te keni nje buzeqeshje fantastike.                                 Faseta porcelani me trashesi 0.3mm, ne e bejme te mundur.

 

Faseta Kozmetike

Faseta Porcelan i Holle

Faseta Porcelani Kozmetike jane copeza te holla e te qendrueshme, porcelane ne forme dhembi qe behen sipas dhembit, formes dhe ngjyres) nga Mustafa Dinc, profesional esteticjen kozmetike dentar. Ato ngjiten ne pjesen frontale te dhembit per te krijuar nje buzeqeshje te bukur dhe terheqese.

Faseta Kozmetike jane ideale per dhembet qe jane shume te vegjel, shume te medhenj, ose me disnivele. Eshte shume e zakonshme per njerezit te kene dhembe jo perfekte, ose dhembe te formuar cuditshem, dhembe te shtremberuar, dhembe me vrima te vogla ne to, ose nje dhembe te papershtatshem ne madhesi ose dhembe me nje aparence te cuditshme.

Implante Dentare me Lazer

Cfare eshte nje implant dentar, dhe si funksionon ai?

Nje implant dentar eshte nje "spirance" e vogel e bere nga titaniumi. Eshte e futur ne nofull per te zevendesuar vendin e rrenjes se dhembit te humbur. Dhembi i ri duket,ndihet, dhe performon njesoj si dhembi juaj natyral.

Zbardhje Profesionale

Zbardhje

Stomatologjia e Femijeve

 

Mbrojtja me e mire per femijet eshte parandalimi. Gjithesesi, a duhet trajtimi te jete i nevojshem,  nje marredhenie besimi midis prindrit, femijes, dhe dentistit eshte vecanerisht e rendesishme.

Certifikuar D.T